Dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla Wielkopolski. Jedno drugiego stopnia!

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Nocne przymrozki i śliskie drogi przez kilka najbliższych dni i wezbrania rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla Wielkopolski.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed przymrozkami zostało wydane dla całego regionu.
„Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do około -5°C” – informuje IMGW i dodaje, że ostrzeżenie będzie kontynuowane w kolejnych dobach aż do czwartku 6.04 rano.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc. Kierowcy w całym regionie muszą liczyć się ze śliską nawierzchnią dróg.

Z kolei dla południowej Wielkopolski, powiatów rawickiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego, rzek Baryczy (bez Polskiego Rowu) i Orli, wydano ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
„W związku ze spływem wód opadowych w zlewni Baryczy prognozowane są wzrosty stanów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych” – ostrzega IMiGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc., a ostrzeżenie obowiązuje od 2 kwietnia, opd godziny 11.20, do 4 kwietnia, do godziny 12.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: