poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Duży pożar budynku gospodarczego w Wielkopolsce i domu. Dziesięć zastępów straży pożarnej w akcji!

Do groźnego pożaru doszło przy ul. Mierosławskiego w Śmiglu. Zaczęło się od budynku gospodarczego, a później ogień przeniósł się na dach domu mieszkalnego. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej z całego powiatu. Sprowadzono też dodatkową cysternę z wodą.

Pożar zauważono 26 września około godziny 18.30. Szybko objął cały budynek gospodarczy, a kłęby dymu były widoczne aż z Kościana. Jak powiedział portalowi “koscianiak” Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP Kościan, płonący budynek, który był używany jako warsztat, był pokryty dachem o konstrukcji drewnianej, krytym blachą. Dach w całości zawalił się do środka. Spłonął też przyległy garaż wraz ze znajdującym się w nim samochodem, a od nich zajął się dach budynku mieszkalnego.

Na miejscu pracowało 10 jednostek straży pożarnej: JRG z Kościana i okolicznych OSP. Niezbędna okazała się także dodatkowa cysterna z wodą i rozebranie dachu budynku mieszkalnego, ale ostatecznie budynek udało się uchronić i późnym wieczorem ogień ugaszono. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Źródło: koscianiak
Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanDuży pożar budynku gospodarczego w Wielkopolsce i domu. Dziesięć zastępów straży pożarnej...