Duże zmiany w Warcie Poznań. Kto odchodzi z zespołu?

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Z końcem sezonu w klubie Zielonych szykują się duże zmiany: odejdą Jan Grzesik i Robert Ivanov, którym wygasają kontrakty, Enis Destan, wypożyczony z Trabzonsporu wróci do swojego klubu, odejdzie także Nikolas Korzeniecki.

– Jeśli chodzi o rozstania, to prawie każdy przypadek jest inny – tłumaczył Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Czasami były to decyzje klubu, a czasami samych zawodników. Często jest tak, że jedna strona chce dalej współpracować, a druga nie chce lub też mimo wielkich chęci nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań drugiej strony. Niestety, ale to jest naturalna kolej rzeczy w piłce nożnej i musimy się z tym pogodzić. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego, że piłkarze, którzy stanowili o sile tej drużyny, spędzili tu parę ładnych lat. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni za ich pobyt, profesjonalizm i za to, jakimi są ludźmi. Ze wszystkimi żegnamy się w fajnej, pozytywnej atmosferze. Drzwi dla nich zawsze są szeroko otwarte i życzymy tym zawodnikom powodzenia w nowych klubach.

Jan Grzesik dołączył do Warty Poznań latem 2020 roku, przez trzy sezony rozegrał 94 mecze i zdobył 12 bramek, a od połowy maja 2021 roku do połowy marca tego roku wystąpił w 59 kolejnych meczach ligowych Warty od pierwszej do ostatniej minuty.

– Dziękuję za te wspólne trzy lata kibicom, którzy ciągle nas wspierali, dziękuję pracownikom klubu i sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność pracować – mówił zawodnik. – Dziękuję też kolegom z szatni za wielkie serducho, a ogromne słowa podziękowania kieruję w stronę wspierającej mnie żony i rodziny. Każdy ma swój czas w klubie i mój czas właśnie dobiega końca. Tak to w piłce bywa, że przyszła pora, żeby się pożegnać. Mam nadzieję, ze złego wrażenia po sobie nie pozostawiam i ludzie, którzy tworzą ten klub, będą wspominali mnie z uśmiechem na ustach. Ja okres w Warcie Poznań będę wspominał znakomicie. Było mi tu dane przeżyć wiele pozytywnych emocji piłkarskich i zapamiętam to na długo. Podobnie jak piękne miasto i świetne miejsce do życia, jakim jest Poznań i jego okolice. Czasami człowiek potrzebuje jednak zmiany i spróbowania czegoś nowego. Uznałem, że to będzie najlepszy moment na taki ruch. Życzę wszystkim osobom związanym z klubem wielu pozytywnych i radosnych chwil, a przede wszystkim – stadionu dla Warty! Bo cała społeczność Zielonych na to zasłużyła.

Robert Ivanov przeniósł się do Poznania z klubu Honka Espoo. Łącznie Fin wystąpił w 87 oficjalnych meczach i strzelił w nich dwa gole, jest też rekordzistą, jeśli chodzi o występy piłkarzy Warty Poznań w reprezentacji kraju – obecnie ma ich na koncie 20.

– Początki w Warcie Poznań nie były dla mnie łatwe – wyjaśniał zawodnik. – W szalonych czasach pandemii po raz pierwszy opuściłem Helsinki, przeniosłem się do zagranicznego klubu i rozpocząłem nowy rozdział w swoim życiu. Myślę, że po kilku miesiącach wszystko zaczęło wyglądać tak, jak powinno. Byłem szczęśliwy w Warcie, poznałem wspaniałych ludzi i, co najważniejsze, w szatni tworzyliśmy rodzinę. Doceniam to, co osiągnęliśmy wspólnie w Warcie, ale czuję, że nadszedł czas na zmiany. Potrzebuję nowych wyzwań i doświadczeń, a ponadto uważam, że znów przyda mi się wyjście ze strefy komfortu. Dziękuję kibicom za całe wsparcie, na które zawsze mogłem liczyć. Pewnie ci ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele to dla nas znaczy. Ale tak jest i ogromnie doceniam to, że zawsze byli przy nas. Mam nadzieję, że Warta już wkrótce będzie miała swój stadion w Poznaniu i wówczas jej mecze będą jeszcze większą atrakcją dla kibiców.

Enis Destan z kolei wraca do swojego macierzystego klubu w Turcji, do Trabzonsporu. W Warcie grał rok i w jej barwach zdobył dwie bramki: jedną w Fortuna Pucharze Polski i jedną w PKO Bank Polski Ekstraklasie.
– Wiem, że napastników rozlicza się z bramek i mój dorobek mógł być lepszy, więc nie wszystko potoczyło się tak, jak marzyłem – przyznawał zawodnik. – Jestem wdzięczny trenerom za czas, który mi poświęcali, bo jestem dziś lepszym piłkarzem niż rok temu, gdy przyjeżdżałem do Polski. Rozwinąłem się piłkarsko i pod względem fizycznym. Teraz będę walczył o miejsce w kadrze Trabzonsporu, pojadę też z drużyną na obóz przygotowawczy. Z Polski zabieram jak najlepsze wspomnienia, dziękuję kolegom z drużyny, trenerom, pracownikom klubu i wszystkim kibicom.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: