Duża firma zamyka oddział. Ile osób zostanie zwolnionych?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Pod koniec sierpnia firma Marmite podjęła decyzję o zamknięciu swojego oddziału w Łowyniu. Teraz wiadomo już, ile osób otrzymało wypowiedzenia umów o pracę, a Powiatowy Urząd Pracy organizuje z nimi spotkanie.

Przypomnijmy: 22 sierpnia firma podała informację o zamknięciu oddziału swojej firmy w Łowyniu, mimo że został on otwarty zaledwie pięć lat temu. W związku z tym pracownicy oddziału mogli podjąć decyzję, czy chcą podjąć pracę w innym oddziale firmy, pod Poznaniem, czy też zdecydują się na wypowiedzenie.

Jak powiedziała portalowi Miedzychod Nasze Miasto Maria Tunkel z Powiatowego Urzędu Pracy w Międzychodzie, według informacji otrzymanych od firmy Marmite, dwie trzecie pracowników, czyli około 100 osób, zdecydowało się podjąć pracę w siedzibie firmy w Zakrzewie pod Poznaniem, dokąd będzie ich woził pracodawca. Natomiast 50 osób otrzymało wypowiedzenie. Na 6 września zaplanowano spotkanie zwolnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy z pracodawcą, podczas którego będą omawiane formy wsparcia dla zwalnianych pracowników.

Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy zakładu w Łowyniu – według nieoficjalnych informacji portalu nieruchomość zostanie sprzedana i przejmie ją nowy inwestor. Z przedstawicielami firmy portalowi nie udało się skontaktować.

Źródło: Miedzychod Nasze Miasto

Podziel się: