Duża firma zamyka oddział. Będą zwolnienia grupowe w Wielkopolsce

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Firma Marmite, której oddział powstał pięć lat temu w Łowyniu, zapowiedziała jego zamknięcie – i zwolnienia grupowe pracowników. Swój zamiar już zgłosiła w Powiatowym Urzędzie Pracy, ale jeszcze nie wiadomo, ilu osób będą dotyczyły zwolnienia.

Oddział firmy uroczyście otwarto w maju 2018 roku – Marmite kupiła teren od upadłej spółki Christianapol i uruchomiła w nowym oddziale produkcję innowacyjnych brodzików, inwestując kilkadziesiąt milionów złotych w nowoczesną linię produkcyjną. Ta inwestycja miała ogromne znaczenie dla powiatu międzychodzkiego – mieszkańcy, którzy utracili pracę wskutek upadku Christianapolu, mieli ją znów dostać, co z kolei wpłynęło na sytuację gospodarczą całego powiatu.

Teraz Marmite nieoczekiwanie zapowiedziała likwidację oddziału. Pracownicy – w oddziale pracowało około 200 osób – dowiedzieli się o tym pod koniec lipca, gdy nagle, w czasie pracy, zwołano zebranie i podczas niego poinformowano ich o zamknięciu oddziału w Łowyniu. Wszystkich pracowników wysłano na urlopy wypoczynkowe, a po nich będą mogli podjąć pracę w podpoznańskim oddziale Marmite, w Zakrzewie, dokąd firma zapewniłaby im dojazd. Ci, którzy nie będą chcieli, dostaną wypowiedzenia.

Co spowodowało taką decyzję firmy? Nie wiadomo. Portal Miedzychod Nasze Miasto zadał to pytanie zarządowi firmy, ale do czasu publikacji artykułu nie otrzymał odpowiedzi.

Źródło: Miedzychod Nasze Miasto

Podziel się: