Duża awaria kas fiskalnych. W wielu miejscach nie zrobisz zakupów

Ze względu na awarię kas fiskalnych, w wielu miejscach mogą się pojawić problemy ze zrobieniem zakupów. Nie wiadomo ile zajmie naprawa.

Problem występuje w kasach fiskalnych firmy Novitus i został spowodowany przez „błąd zegara”. Z tego powodu sprzedawcy nie mogą wystawiać paragonów z poprawną datą sprzedaży. Firma wydała już oświadczenie w tej sprawie. – „Błąd został już zlokalizowany i określono sposób jego naprawy. Niestety niemożliwe jest dokonanie naprawy u Klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta” – informuje Novitus.

Urządzenia nie mogą zostać naprawione zdalnie. W tej chwili w naprawę są zaangażowane wszystkie punkty serwisowe producenta. – „Wszystkie koszty naprawy ponosi Novitus. Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń, prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy. Serwisy Novitus oraz Partnerów Serwisowych pracują obecnie bez przerwy, aby zminimalizować czas oczekiwania.” – tłumaczy firma w oświadczeniu.

W związku z awarią drukarek fiskalnych w naszych kinach, zakup biletów możliwy jest WYŁĄCZNIE za pośrednictwem strony…

Opublikowany przez Multikino Polska Środa, 1 stycznia 2020

Aktualizacja 3 stycznia

Multikino poinformowało, że problem został u nich rozwiązany. – „Informuję, że sieć kin Multikino we współpracy z firmą LSI Software S.A. wyeliminowała awarię drukarek fiskalnych. Dzięki temu od dziś, 3 stycznia 2020 r. widzowie Multikina mogą kupować bilety i przekąski zarówno on-line jak i tradycyjnie – w kasach biletowych i barowych” – napisała nam Natalia Kaleta-Nguyen, PR Manager Multikina.

Podziel się:

Ostatnio dodane: