Droga dla pieszych i rowerzystów w Poznaniu już po remoncie. „Bezpieczniej i komfortowo”

Hetmańska fot. ZDM

Remont ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie ulicy Hetmańskiej, na odcinku od mostu Przemysła I do ronda Starołęka właśnie dobiega końca. Nowa trasa znacznie ułatwi życie pieszym i rowerzystom w tym rejonie.

Poznański Zarząd Dróg Miejskich odnawia ostatnio tę bardzo popularną trasę. Remonty sa prowadzone etapami. W tym roku prace przy południowej części trasy zaczęły się pod koniec września.
– W ich trakcie usunięta została nawierzchnia na odcinku około 450 metrów i w jej miejsce ułożona nowa, bitumiczna – informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Dodatkowo na wysokości parkingu park & ride ruch pieszy został wydzielony od rowerowego. Dzięki temu piesi oraz rowerzyści mogą bezpieczniej i komfortowo przemieszczać się wzdłuż ul. Hetmańskiej pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta.

Remont jest już prawie skończony – prawie, ponieważ trwa jeszcze montaż i malowanie oznakowania poziomego i pionowego. Koszt prac to około 550 tysięcy złotych.

Jak podkreśla ZDM, wyremontowany odcinek ul. Hetmańskiej jest, zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania, częścią Obwodnicy 2, którą można dotrzeć do Wartostrady, na tereny rekreacyjne, czy też w rejon przystanków komunikacji publicznej i parkingu park & ride.

Podziel się: