Drezyny rowerowe wyjadą na tory. “To kolejny krok do promocji”

drezyna rowerowa fot. powiat gnieźnieński

W przyszłym roku na tory kolei wąskotorowej powiatu gnieźnieńskiego wyjadą dwie drezyny rowerowe. Tabor Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej wzbogacił się o te urządzenia z inicjatywy starosty Piotra Gruszczyńskiego.

Kupno drezyn i ich uruchomienie na torowisku znajdującym się w zasobach powiatu gnieźnieńskiego, pomiędzy Powidzem a plażą w Przybrodzinie to efekt porozumienia starosty gnieźnieńskiego z wójtem gminy Powidz oraz starostą słupeckim.

“W ramach wzajemnej współpracy samorządowców Powiat Gnieźnieński dokonał zakupu drezyn, których wartość to 54 tys. zł” – informuje powiat na swojej stronie. – “Przedstawiciele Gminy Powidz oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy zadeklarowali natomiast doprowadzenie istniejącego w tym miejscu torowiska do należytego stanu technicznego, gwarantującego bezpieczeństwo podczas przewozów turystycznych”.

Kupno drezyn to kolejna inwestycja władz powiatu w turystykę kolejową – bo ten rodzaj turystyki cieszy się coraz większym powodzeniem, a w powiecie jest wiele cennych eksponatów kolejnictwa, czym niewiele samorządów w Polsce może się pochwalić.

“Dostępność dla mieszkańców i turystów drezyn rowerowych na terenie popularnych kąpielisk w Powidzu i Przybrodzinie to kolejny krok do promocji historycznego dziedzictwa Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej” – czytamy na stronie powiatu. – “Popularność tego typu atrakcji turystycznej ma też w dłuższej perspektywie przełożyć się na zwiększenie podaży usług i ich dywersyfikację, niezmiernie potrzebną gnieźnieńskiej gospodarce turystycznej, wpływającej bezpośrednio na możliwości rozwoju lokalnego samorządu”.

Źródło: powiat gnieźnieński

Podziel się: