Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. Pięć osób rannych

Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

Na drodze Krajowej nr 12 w miejscowości Skokówko doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem. Pięć osób odniosło obrażenia – jedną do szpitala zabrał śmigłowiec LPR. Pomocy poszkodowanym jako pierwsi udzielili żołnierze 12WBOT.

Do wypadku doszło 5 listopada około godziny 17.30. Terytorialsi akurat jechali z Leszna do Kalisza drogą krajową nr 12, która w tym miejscu jest obwodnicą Borku Wielkopolskiego – i natrafili na wypadek.
“W wypadku udział brały aż cztery samochody osobowe, a zaczęło się od zderzenia z jeleniem” – czytamy na profilu WOT na Facebooku. – “Pierwsi na miejscu wypadku byli Terytorialsi #12WBOT, którzy wracali z Leszna z jednostki wojskowej, do Kalisza. Do zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 17:30 na obwodnicy Borku Wlkp. Poszkodowani trafili do szpitali, jedną zabrano śmigłowcem #LPR. Wszyscy byli przytomni”.

Jak powiedziała portalowi “gostyn24” podkom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu, przyczyną wypadku było rzeczywiście zderzenie osobowego volkswagena z jeleniem. Zwierzę przeleciało na przeciwległy pas ruchu i tam uderzył w nie ford jadący od strony Gostynia. Uderzenie było tak mocne, że w aucie włączyły się poduszki powietrzne, a sam samochód przejechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo najpierw z peugeotem, a później z volkswagenem. Ford i peugeot wypadły z trasy do przydrożnego rowu. Pięć osób podróżujących tymi samochodami odniosło obrażenia, a jedną z nich zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na DK12 przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.

Źródło: 12WBOT, OSP Borek Wlkp., gostyn24

Podziel się: