niedziela, 25 lutego, 2024

Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. 27-letnia kobieta w ciężkim stanie

W Kaliszu doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego, w którym poważnie ranna została 27-letnia kobieta. W piątkowy poranek, 9 lutego, na ulicy Dobrzeckiej w Kaliszu, młoda kobieta została potrącona przez wyjeżdżający tyłem samochód dostawczy. Kierowca, nie zdając sobie sprawy z wypadku, opuścił miejsce zdarzenia. Poszkodowana walczy o życie w szpitalu.

Wypadek miał miejsce w pobliżu skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica, kiedy to 69-letni kierowca busa, cofając z bramy, nie zauważył i potrącił kobietę, która wychodziła z tej samej bramy. Po potrąceniu ofiary, kierowca błędnie przypuszczając, że najechał na krawężnik, oddalił się z miejsca zdarzenia. Ranna kobieta doznała poważnych urazów.

Służby medyczne niezwłocznie przewiozły poszkodowaną do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny. Tam, na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, podjęto intensywną walkę o jej życie. Pacjentka ma przejść operację, a jej stan lekarze określają jako ciężki.

Policja, po pewnym czasie od zdarzenia, zdołała namierzyć i zatrzymać 69-letniego kierowcę. Mężczyzna był trzeźwy i nie był świadomy spowodowanego wypadku. Obecnie trwają dalsze działania mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn tego wypadku.

Źródło: kalisz24
Strona głównaKaliszDramatyczny wypadek w Wielkopolsce. 27-letnia kobieta w ciężkim stanie