Dramatyczny wypadek: samochód rozpadł się na pół, pięcioro pasażerów z obrażeniami

wypadek Zachmiel fot. policja Białobrzegi

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Zachmiel w województwie mazowieckim. Zderzyły się tam dwa samochody, a uderzenie było tak silne, że jeden z samochodów dosłownie rozpadł się na dwie połowy.

Do wypadku doszło 2 października po godzinie 19.30. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, ponieważ audi po wypadku rozpadło się na dwie części.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, w wyniku czego bokiem swojego pojazdu uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki opel – wyjaśnia mł. asp. Ewa Kozyra z KPP Białobrzegi. – Do szpitala trafił kierowca opla i 4 pasażerowie jego auta, w tym dwoje dzieci. Kierowcy byli trzeźwi.

Początkowo wydawało się, że sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia – ale później okazało się, że jednak był na miejscu. 19-latka kierująca audi początkowo twierdziła jednak, że była tylko pasażerką.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.
„Jesień to ciężki okres dla kierowców, więc należy zachować szczególną rozwagę, zwiększyć dystans pomiędzy pojazdami i zdjąć zdecydowanie nogę z gazu” – podkreślają. – „Nawierzchnia jest śliska, więc droga hamowania pojazdu wydłuża się znacznie. Uważajmy na siebie i innych”.

Podziel się: