Dramatyczne zakończenie imprezy. Kobieta raniona nożem

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

37-letnia kobieta została ugodzona nożem podczas imprezy z alkoholem w gminie Jarocin. Podejrzany jest jej 43-letni znajomy. Kobieta trafiła do szpitala, mężczyznę zatrzymała policja.

Do zdarzenia doszło 18 marca około godziny 17.00 w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Jarocin. 37-latka i 43-latek pili razem alkohol i w trakcie imprezy wywiązała się między nimi kłótnia. A efektem kłótni miało być to, że mężczyzna chwycił nóż kuchenny i ugodził nim kobietę w brzuch. Rana okazała się głęboka i mocno krwawiła.

– Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu – wyjaśnia asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie. – W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia. Po wytrzeźwieniu sprawca tego brutalnego czynu usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała 37-letniej kobiety. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia.

Jarocińscy policjanci stwierdzili też, że to nie pierwsze przestępstwo tego rodzaju 43-latka. Kilka miesięcy wcześniej usłyszał dokładnie taki sam zarzut. Dlatego Prokuratura Rejonowa w Jarocinie na wniosek policji 21 marca wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny na 3 miesiące, a sąd przychylił się do wniosku.

Jak informują policjanci, zarzuty dla mężczyzny mogą jeszcze ulec zmianie – wszystko zależy od opinii lekarskiej, która zadecyduje o kwalifikacji czynu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: