Dostawca uratował życie klientce. „Spostrzegawczość i empatia zapobiegły tragedii”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Nie wiadomo, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie fakt, że dostawca chleba dostarczający pieczywo do domów, zaniepokoił się, że jedna z jego klientek od trzech dni nie odbiera zamówionego chleba. Powiadomił o tym policję.

Wszystko wydarzyło się 25 października w miejscowości Kamień w gminie Żerków, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie. Pracownik piekarni, gdy zobaczył nieodebrane pieczywo, zaniepokoił się, czy mieszkance tego domu, starszej pani, nic się nie stało. Postanowił o swoich podejrzeniach poinformować policję – i zadzwonił do Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Jarocinie, asp. sztab. Macieja Kaczmarka.

„Kierownik skontaktował się z dzielnicowymi pełniącymi służbę na terenie gminy Żerków, by sprawdzili zgłoszenie, a o interwencji poinformował dyżurnego jednostki” – informuje KPP Jarocin. – „Kilka minut później policjanci potwierdzili, że drzwi do mieszkania kobiety są zamknięte i nikt ich nie otwiera w związku z czym będzie potrzebne wejście siłowe do mieszkania”.

Tu nieocenioną pomoc okazali strażacy z OSP Ludwinów, z którymi skontaktował się dyżurny.
„Po wyważeniu okna służby weszły do mieszkania. Tam znaleźli kobietę, która wymagała pilnej pomocy medycznej. Kobieta została więc zabrana do szpitala w Jarocinie. Jak określili ratownicy medyczni, pomoc nadeszła w samą porę” – podsumowują jarocińscy policjanci.

Funkcjonariusze przy okazji serdecznie podziękowali pracownikowi piekarni oraz strażakom z OSP Ludwinów.
„Spostrzegawczość i empatia jednego człowieka plus szybkie działania policjantów z Jarocina, strażaków z OSP Ludwinów i zespołu pogotowia ratunkowego zapobiegły tragedii” – podsumowali.

Podziel się: