Krystyna Pawłowicz fot. FB K. Pawłowicz

Doniesienie do prokuratury na Krystynę Pawłowicz

Koalicja Obywatelska zamierza złożyć doniesienie do prokuratury w sprawie Krystyny Pawłowicz, sędzi TK. Chodzi o jej wpis na Twitterze podający dane transpłciowego dziecka z Podkowy Leśnej.

Krystyna Pawłowicz napisała w swoim tweecie: “Dyrektor Szkoły Samorządowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II Agnieszka Hein doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono”.

Szkoła nie jest duża, więc dane podane przez Krystynę Pawłowicz w zupełności wystarczyły do identyfikacji dziecka. Właśnie z tego powodu KO chce złożyć doniesienie do prokuratury. Jak informuje Onet.pl, poseł Cezary Tomczyk powiedział dziś, że “w Trybunale Konstytucyjnym zasiada hejterka Krystyna Pawłowicz, która naraziła 10-letnie dziecko realne niebezpieczeństwo”. Bo po upublicznieniu danych dziecka rozpętała się nagonka tak na dziecko, jak na jego rodziców, szkołę i władze Podkowy Leśnej, jako że wystąpiły one w obronie dziecka i szkoły.

Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński, w swoim komentarzu na Twitterze nazwał wpis Krystyny Pawłowicz “obrzydliwym” i uderzającym tak w dobro dziecka, jak i dyrektor Agnieszki Hein. Poinformował też o nagłej kontroli szkoły, którą przeprowadziło kuratorium oświaty.
“Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych”. Burmistrz w swoim wpisie przypomniał też posłance, że obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, a nie cyniczne wykorzystywanie ich do politycznych rozgrywek. I podsumował, że szczegóły z tweeta mają niewiele wspólnego z faktami.

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze