Donald Tusk przyjedzie do Wielkopolski. Spotka się z mieszkańcami

Donald Tusk, Jacek Jaśkowiak, Rafał Grupiński fot. K. Adamska

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ma gościć w przyszłym tygodniu w Ostrowie Wielkopolskim. Spotka się tu z lokalnymi politykami PO i mieszkańcami Ostrowa.

Informację o planowanej wizycie podał portal „wlkp24 INFO”, podkreślając, że to już drugi wysoko postawiony polityk KO, który wybiera się do tego wielkopolskiego miasta. W ubiegłym tygodniu Ostrów odwiedził Tomasz Grodzki, marszałek senatu. Spotkał się z młodymi ostrowianami i odpowiadał na ich pytania, był z wizytą w miejscowym szpitalu i nowym domu pomocy społecznej.

Podczas konferencji prasowej mówił o tym, że to politycy są od tego, by służyć ludziom, a nie ludzie politykom. Skrytykował także rządowy pomysł przerzucenia na samorządy dystrybucji węgla. Przyznał również, że nie jest dobrej myśli, jeśli chodzi o odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, bo poprawki Senatu do ustawy o Sądzie Najwyższym zostały odrzucone przez Sejm.

O czym będzie mówił z ostrowianami Donald Tusk? Jeszcze nie wiadomo, ponieważ program wizyty nie jest jeszcze znany. Na razie wiadomo tylko, że wybiera się do Ostrowa 25 października.

Podziel się: