Donald Tusk nie pojawi się w Poznaniu 11 listopada

Podziel się!

Donald Tusk odrzucił zaproszenie do Poznania na 11 listopada, które złożył mu Jacek Jaśkowiak. Były premier Polski zdecydował się wziąć udział w uroczystościach w Warszawie.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zaprosił na uroczystości organizowane w naszym mieście najpierw byłych prezydentów Polski – Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Lecha Wałęsę, a następnie również, jak sam określił, “przyszłego prezydenta Polski” Donalda Tuska.

Tusk, który obecnie jest przewodniczącym Rady Europejskiej, odniósł się do tego zaproszenia w rozmowie z dziennikarzami po jego przesłuchaniu przez komisję sejmową w sprawie Amber Gold. Były premier podkreślił, że jako urzędujący szef Rady Europejskiej oraz Polak powinien być tego dnia w Warszawie.

Z osób zaproszonych przez Jacka Jaśkowiaka do Poznania, swoją obecność na chwilę obecną potwierdził tylko Bronisław Komorowski.

Fot. Andrzej Barabasz / wikimedia


Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
trackback
Aleksander Kwaśniewski nie pojawi się w Poznaniu - TenPOZNAN

[…] zaproszenie do stolicy Wielkopolski odrzucił Donald Tusk, który zdecydował się wtedy być na uroczystości…. Swoją obecność potwierdził natomiast Bronisław Komorowski, który w […]