Dokonywali brutalnych napadów m.in. w Wielkopolsce. Udawali policjantów

akcja CBŚP fot. CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez policjantów rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzewani m.in. o brutalne napady oraz kradzieże z włamaniem.

Śledztwo w tej sprawie trwa od 2019 roku. Zatrzymani członkowie grupy są podejrzewani o dokonywanie brutalnych rozbojów na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. 

– Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała w latach 2016-2018. Wówczas mogło dojść do co najmniej 20 napadów rabunkowych. Członkowie grupy podejrzani są również o dokonanie co najmniej 50 kradzieży z włamaniem. Ofiary były typowane wśród osób majętnych, zajmujących się m.in. handlem walutami, złotem, nieruchomościami czy też takie, które z różnych względów mogły posiadać większą ilości gotówki w miejscu zamieszkania. Łupem padały głównie pieniądze i wartościowa biżuteria. Z relacji ofiar wynika, że napastnicy byli wyposażeni m.in. w odzież z napisami „Policja”, „CBŚ” lub identyfikatory indywidualne funkcjonariuszy. Posiadali przy sobie broń, paralizatory, kajdanki, opaski zaciskowe, łomy czy taśmy klejące. Po napadzie odjeżdżali często samochodem swoich ofiar – relacjonują agenci CBŚP.

W przeprowadzonej na terenie niemal całego kraju akcji zatrzymano 14 osób. Zabezpieczono 6 sztuk broni, amunicję oraz środki odurzające. Udało się też zabezpieczyć mienie o wartości około 730 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, dodatkowo 13 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Część zatrzymanych była już w przeszłości karana m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podziel się: