sobota, 9 grudnia, 2023

Dofinansowanie do budowy dróg. Wojewoda przekazał gminom kolejne czeki

Powiaty czarnkowsko-trzcianecki, wolsztyński i nowotomyski otrzymają dodatkowe pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda Michał Zieliński podpisał umowy podczas Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Pile.

Za otrzymane pieniądze w powiatach czarnkowsko-trzcianeckim, wolsztyńskim i nowotomyskim zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne na niebezpiecznych odcinkach drogowych oraz przejściach dla pieszych. Powiat czarnkowsko-trzcianecki za 55 tys. zł poprawi bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych w Gębicach. Powiat wolsztyński otrzyma blisko 2 mln zł i dzięki temu będzie w stanie poprawić bezpieczeństwo na drodze między Jażyńcem a Obrą. Ponad 750 tys. zł, które dostanie powiat nowotomyski, zostanie przeznaczone na remont drogi między miejscowościami Róża i Sątopy.

– Wiem, że rola samorządowca to nie tylko praca, lecz także wewnętrzna potrzeba służby innym – powiedział wojewoda do zgromadzonych samorządowców. – Mam nadzieję, że jako liderzy społeczności, skorzystają państwo z dzisiejszego konwentu, tak zyskując nowe informacje, jak i przede wszystkim pewność, że solidarna współpraca to najlepsza strategia. Dzięki silnej współpracy samorządów z rządem powstają nowe inwestycje społeczne i drogowe, a Wielkopolska stale się rozwija. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich państwa za to, że wypełniając ważną społeczną misję, nieustannie kierują się państwo dobrem mieszkańców.

Źródło: WUW
Strona głównaWiadomości z WielkopolskiDofinansowanie do budowy dróg. Wojewoda przekazał gminom kolejne czeki