Dobra wiadomość! Kluczowy zawodnik przedłużył umowę z Lechem Poznań

Jesper Karlström fot. Przemysław Szyszka lechpoznan.pl

Jesper Karlström, szwedzki środkowy pomocnik, 11 stycznia podczas zgrupowania w Dubaju podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Jego dotychczasowa umowa obowiązywała do 30 czerwca 2024.

Do wygaśnięcia umowy jest jeszcze sporo czasu, ale 27-letni reprezentant Szwecji, który gra w klubie od zimy 2020/2021, zdecydował się przedłużyć obowiązującą umowę. To kolejny zawodnik, po Antonio Miliciu, Nice Kvekveskiri, Mikaelu Ishaku, Michale Skórasiu i Alanie Czerwińskim, który przedłużył swój kontrakt z Lechem.

– Jesper miał kontrakt do 2024 roku, ale zależało nam na tym, żeby już teraz porozumieć się z nim w sprawie przedłużenia umowy, bo cenimy jego wkład w wyniki drużyny – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. – Wielokrotnie podkreślaliśmy w ostatnim czasie, że zależy nam na stabilizacji kadry pierwszego zespołu i utrzymaniu jego kręgosłupa, stąd właśnie kolejne negocjacje i przedłużenia kontraktów z naszymi liderami. Jednym z nich jest właśnie Jesper. To świetny zawodnik, który jest reprezentantem swojego kraju. Nie tylko imponuje umiejętnościami piłkarskimi, ale również dodaje nam na murawie doświadczenia i charakteru. Pamiętajmy, że kiedy go pozyskiwaliśmy, to był kapitanem swojej drużyny w Szwecji. Cieszymy się, że zdecydował się nam zaufać i związać z Kolejorzem na dłużej, tym razem do 30 czerwca 2026 roku.

27-latek trafił do Poznania po wygaśnięciu kontraktu ze szwedzkim Djurgårdens IF. Z tym zespołem wywalczył mistrzostwo Szwecji. W Lechu rozegrał do tej pory 85 meczów, w których strzelił 1 gola i dorzucił 3 asysty, a dzięki grze grze przy Bułgarskiej wrócił do reprezentacji Szwecji i ma w niej na koncie 10 spotkań.

– To dla mnie wyjątkowa chwila, czuję się szczęśliwy i wiem, że podjąłem słuszną decyzję – mówi zawodnik. – Mamy mocną drużynę, a jej istotni piłkarze przedłużyli w ostatnim czasie umowy z klubem i myślę, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem tu już od dwóch lat, to był dla mnie świetny okres i czuję w związku z nim tylko i wyłącznie pozytywne emocje.

Karlström wywalczył z Kolejorzem mistrzostwo kraju i ma już w głowie kolejne cele.
– Wiem, że trudno o wygranie mistrzostwa rok po roku, ale bardzo tego chcę – przyznaje. – To mnie nakręca do dalszej pracy, pragnę zdobyć z Lechem jak najwięcej trofeów, bo wielu świetnych zawodników kończyło karierę bez żadnych tytułów. Liczę na to, że z każdym sezonem będziemy stawać przed szansą na to, a i ja będę w dalszym ciągu się w tym miejscu rozwijał.

Źródło: mat. pras. / oprac. MB

Podziel się: