Abp Stanisław Gądecki poświęcił nowe organy w kolegiacie pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Bpa w Szamotułach. Poprzednie, organy rozebrano 42 lata temu.
Nowe organy zostały zbudowane dzięki środkom ze zbiórek i od parafian. Składają się z ponad 3500 piszczałek w 47 głosach. Są sterowane automatycznie – jednym z ostatnich i najważniejszych etapów prac było zainstalowanie pulpitu z automatyką sterującą.
Uroczystość uruchomienia nowych organów zaplanowano na 17 grudnia w samo południe, a instrument poświęcił arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.