Do Biblioteki Raczyńskich dojechały książki ze Lwowa

książki z Ukrainy fot. Biblioteka Raczyńskich

500 książek po ukraińsku kupionych w lwowskich wydawnictwach Apriori i Wydawnictwie Starego Lwa już dotarło do Poznania i właśnie przechodzi formalności celne. Gdy zostaną zakończone – książki będą dostępne dla czytelników.

„Te błyskawiczne zakupy (decyzja o nich zapadła w środę), nie doszłyby do skutku, gdyby nie sztafeta ludzi wielkich serc, którzy pomogli w organizacji zakupu, przewozie i sprawach urzędowych” – poinformowała Biblioteka Raczyńskich na swoim profilu facebookowym. – „Dziękujemy wydawnictwom Apriori i Wydawnictwu Starego Lwa, Lwowskiej Obwodowej Bibliotece dla dzieci za bibliotekarskie konsultacje, Muzeum Narodowemu w Poznaniu za niełatwy transport, Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za pomoc w przekroczeniu granicy oraz wszystkim, dzięki którym książki niebawem trafią do rąk Czytelników”.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza inicjatywa Biblioteki Raczyńskich dla przyszłych ukraińskich klientów. Z myślą o małych uchodźcach z Ukrainy placówka organizuje zbiórkę bajek i książek dla dzieci po ukraińsku. Książki można przynosić do Biblioteki Dziecięcej przy al. Marcinkowskiego 23 (od poniedziałku do piątku 9.00-19.00 w soboty 10.00-17.00) oraz do filii Biblioteki Raczyńskich w całym mieście w godzinach ich pracy.

Źródło: Biblioteka Raczyńskich