Dni Otwarte Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu

Jak wygląda prawdziwa lama, po czym poznać, że woda jest dobra do picia i na co zwracać uwagę wybierając żłobek lub przedszkole dla swojego dziecka. Wszystkiego można się dowiedzieć w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas Dni Otwartych.

Imprezę zaplanowano na dwa dni: pierwszego dnia, 11 czerwca, wszystkie laboratoria oddziału stacji na os. Przyjaźni 118 opanowały dzieci, bo było to dzień rekreacyjno-edukacyjny przeznaczony specjalnie dla nich. Maluchy bawiły się wyśmienicie, a przy okazji nauczyły bardzo wielu ważnych rzeczy: jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i jak przechodzić przez jezdnię, co może, a czego nie może rowerzysta i do czego służy mobilny komisariat. Wszystkiego tego młodzi poznaniacy dowiedzieli się dzięki przedstawicielom policji i straży pożarnej. Z kolei specjaliści z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych opowiadali o tym, jak należy zachowywać się w lesie i jak się w nim nie zgubić, a piloci z Krzesin pokazywali kombinezony, które wkładają podczas lotów samolotami F16. Ogromne zainteresowanie wzbudziły też zwierzęta, które można było oglądać w stacji, w tym prawdziwą alpakę. Egzotyczny przybysz z Andów bardzo się podobał i młodszym, i starszym odwiedzającym.

Drugi dzień imprezy, 12 czerwca, jest już przeznaczony dla dorosłych poznaniaków. Chętni, po wcześniejszych zapisach, będą mogli zwiedzić laboratoria stacji, a także wysłuchać wielu interesujących wykładów. W oddziale przy ul. Noskowskiego 23 wykłady rozpoczną się o 9.00 i 12.00, a podczas nich chętni dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o grzybach i zatruciach pokarmowych. Specjaliści wyjaśnią też, na co należy zwrócić uweagę wybierając suplementy diety lub… oglądając reklamy produktów spożywczych dla dzieci.

Natomiast w oddziale na os. Przyjaźni 118 o godzinie 9.00 rozpocznie się wykład o boreliozie, o 9.30 o… promieniowaniu, z którym stykamy się na co dzień, o 10.00 – o paleniu tytoniu i jego skutkach. O 10.45 zostaną omówione warunki higieniczno-sanitarne w szkołach, a o 11.30 – udział PIS w planowaniu przestrzennym. O 12.15 chętni dowiedzą się, jakie warunki sanitarne powinny panować w żłobkach i klubikach dziecięcych, a o 13.00 – jak wygląda badanie jakości wody. Wykłady zakończy o 13.45 omówienie sytuacji epidemiologicznej szpitali w województwie wielkopolskim w roklu 2018.

Dla uczestników Dni Otwartych Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza przygotowała stoisko z owocami.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze