Dlaczego warto sprawdzać promocje na Black Friday?

Kupno prezentów dla rodziny, przyjaciół i innych bliskich znajomych stanowi spore wyzwanie dla budżetu wielu osób, a ze względu na tryb życia, specyficzne godziny pracy czy inne czynniki, nie każdy ma czas na chodzenie po sklepach i sprawdzanie aktualnych promocji.

W przedświątecznych zakupach pomóc może Black Friday – w tym dniu sprzedawcy oferują swoim klientom wiele atrakcyjnych zniżek i rabatów na cały asortyment, co ułatwia znalezienie wymarzonego produktu dla siebie czy kogoś bliskiego. Tradycja ta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i przypada na dzień po Święcie Dziękczynienia. Dowiedz się innych ciekawostek o Black Friday i przekonaj się, czemu warto zrobić w tym okresie zakupy.

Black Friday 2020 – na zniżki jakich produktów można liczyć?

Wiele osób błędnie uważa, że Black Friday dotyczy przede wszystkim urządzeń elektronicznych z grupy RTV i AGD jak telewizory, roboty kuchenne czy ekspresy do kawy. W rzeczywistości jednak promocjami objęte są wszystkie branże, głównie ze względu na duże zyski, jakie w tym dniu odnotowują sieci handlowe. Black Friday jako tradycja komercyjna swój początek miała w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku. Wtedy to sklepy w ostatni piątek listopada zaczęły organizować duże wyprzedaże, co spodobało się klientom, którzy tłumnie ruszyli do sklepów, zostawiając w nich bardzo dużo pieniędzy. Zwyczaj ten szybko zaczął trafiać w inne zakątki świata, a od kilku lat Black Friday “obchodzone” jest również w Polsce.

Zniżki dotyczą wielu produktów z niemal wszystkich dziedzin, dlatego w Black Friday w obniżonych cenach kupić można zarówno markowe spodnie czy koszule, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie w ten dzień zdecydować się na wymianę swojego starego smartfona. Opcji jest naprawdę dużo i wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb oraz przyzwyczajeń zakupowych klienta (rodzaj sklepu i jego marka). O tym, jak łatwo można znaleźć atrakcyjne oferty dotyczące Black Friday 2020, przeczytać można w specjalnych miejscach jak poradnik Media Expert.

Gdzie warto sprawdzić aktualne oferty dotyczące Black Friday?

Wraz z rozwojem zakupów w sieci wiele sklepów oferuje podobne zniżki i rabaty w swojej ofercie online. Ta forma kupowania stała się w ostatnich miesiącach niezwykle popularna, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa, wymuszając na właścicielach sklepów wielkopowierzchniowych ograniczenie swojej działalności. Z tego właśnie powodu Black Friday 2020 dotyczy przede wszystkim sklepów internetowych i to właśnie tam znaleźć można wiele ciekawych ofert i rabatów zarówno na pojedyncze produkty, jak i całe kategorie zakupowe.

Nie zmienia to jednak tego, że część sklepów będzie w najbliższy piątek otwarte, co z pewnością zaowocuje wieloma promocjami, które będą dostępne w konkretnym punkcie. Osoby z ograniczoną ilością czasu, które chciałyby sprawdzić swoje ulubione sklepy, powinny umówić się ze znajomymi na wspólne zakupy, dzięki czemu z łatwością uda się skompletować listę swoich wymarzonych produktów.

Kiedy rozpoczyna się Black Friday 2020?

Obecnie Black Friday to nie tylko tytułowy piątek – wiele sieci handlowych i sklepów przez cały weekend sprzedaje swój asortyment w obniżonych cenach. Formalnie jednak Black Friday 2020 przypada na 27 listopada, choć wszystko wskazuje na to, że zostanie połączony z Cyber Monday, który odbędzie się 30 listopada.

Artykuł sponsorowany

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze