Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski ma liczne atuty, dzięki którym do miasta przybywa nowych mieszkańców, którzy studiują tu i pracują. Dzięki temu może rozwijać się również mieszkaniowy rynek pierwotny w Poznaniu.

Kiedy zamierzamy kupić mieszkanie, pierwszym pytaniem jakie nas nachodzi to czy kupić nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego? Obie z tych opcji mają swoje atuty. Jednak co dla jednych może być traktowane jako atut, dla innych może stanowić wadę. Dlatego wiele zależy od punktu widzenia i jest kwestią indywidualną. W tym artykule przedstawię argumenty przemawiające za zakupem mieszkania z rynku pierwotnego, które warto rozpatrzyć przy okazji podejmowania decyzji.

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu?

Jednym z argumentów za tym, aby zakupić mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu jest to, że taka nieruchomość pozbawiona będzie wad po poprzednich właścicielach. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego nie będziemy obarczeni kosztami wynikającymi z takiego typu wad. Kolejnym atutem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że nie trzeba wykonywać w nim remontu. Nie będziemy zatem zmuszeni pokryć kosztów pozbycia się starych mebli, zrywania podłóg czy przemalowywania ścian nieruchomości. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego jest to, że nie zapłacimy podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% wartości nieruchomości. W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego taki podatek trzeba będzie uiścić. Oferty nowych mieszkań w Poznaniu znajdziesz na portalu investmap.

Jakie atuty ma nowe budownictwo mieszkaniowe w Poznaniu?

Nowoczesna infrastruktura jest niewątpliwym atutem nowych nieruchomości z rynku pierwotnego w Poznaniu. W ostatniej dekadzie można było również zauważyć rozwój technologiczny w budownictwie, w którym wykorzystywane są innowacyjne technologie. Wiążą się one z wieloma udogodnieniami, których wielu z nas szuka. Nowoczesne budownictwo nie zapomina o osobach niepełnosprawnych, dlatego w wielu nowych budynkach można spotkać instalacje przeznaczone właśnie dla tych osób.

Poza tym niektórzy deweloperzy budując nowe mieszkania montują jednocześnie instalacje klimatyzacji. Rzadko takie rozwiązania są spotykane w mieszkaniach z rynku wtórnego. Nowe budownictwo jest przemyślane, świadczy o tym choćby zagospodarowanie terenu przy bloku. Otóż wielu deweloperów dba o to, aby przed budynkiem znajdowały się miejsca postojowe dla samochodów. Często spotykane są również place zabaw dla dzieci. Na parterze budynków często znajdują się sklepy i lokale usługowe, aby zaspokoić odpowiednie potrzeby mieszkańców. Co jeszcze może dać nam nowoczesna architektura budynków? Energooszczędność i ekologiczne rozwiązania – tym chętnie przyciągają do siebie deweloperzy. Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom klienci będą płacić niższe rachunku za prąd i ogrzewanie. Nowe budownictwo, w którym wykorzystuje się system monitoringu sprawia, że możemy się czuć bardziej bezpiecznie. Ponadto bardzo często nowoczesne osiedla mieszkaniowe są ogrodzone, więc będzie to stanowić przeszkodę dla osób niepowołanych.

Z czym wiąże się standard wykończenia mieszkania „pod klucz”?

Takie rozwiązanie powoduje, że nie będziemy musieli się martwić tym, że mieszkanie jeszcze trzeba będzie wykończyć. Standard wykończenia „pod klucz” to udogodnienie, dzięki któremu będziemy mogli szybko zamieszkać w nowym mieszkaniu. W naszej gestii pozostaje jeszcze tylko zakup odpowiednich mebli. Co więcej takiego typu rozwiązanie na wczesnym etapie powoduje to, że będziemy mogli zmodyfikować projekt mieszkania zgodnie z naszymi preferencjami (dotyczy np. rozkładu mieszkania).

Jak widać z powyższego istnieje wiele argumentów za tym, aby zakupując nieruchomość zrobić to z rynku pierwotnego. Dzięki temu unikniemy możliwości natknięcia się na niektóre z przytoczonych wyżej wad. Ponadto warto myśleć o ekologii i niższych rachunkach. Dzięki oszczędnościom będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych dzieci, nasze bądź naszych bliskich.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: