Decadent Fun Club fot. Sławek Wąchała

Decadent Fun Club i Dnonie na Scenie nad Rusałką. To był mocny koncert!

Wyrazisty, mocny, konsekwentny – dwa zespoły dały naprawdę doskonały koncert na Scenie nad Rusałką. I nawet ci, którzy nie gustują w takiej muzyce, doceniali profesjonalizm.

Decadent Fun Club odwołuje się do muzycznych tradycji spod znaku post-punka, synthwave’u oraz dark popu. Lata 90. są tu świetnie słyszalne i bardzo interesująco przetworzone. Można usłyszeć dalekie echa szwajcarskiego duetu Yello, ale czymkolwiek się nie inspirują – robią to w fenomenalny sposób, a efektem jest świeża, odkrywcza i wyrazista muzyka. Warto zwrócić uwagę na niezwykle ciekawy głos wokalisty – słucha się go doskonale nie tylko w wersji studyjnej, w plenerze wypada równie dobrze.

Dnonie to z kolei alternatywne rockowe brzmienie z elementami elektroniki i duchem poezji śpiewanej. Ciekawe teksty, konsekwentna linia melodyczna, dobrzy muzycy i ciekawa wokalistka – słuchało się ich naprawdę bardzo dobrze. Eksperymentów muzycznych w ich wykonaniu też.

Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałką, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących oraz Cinema Hostel & Apartments. Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor oraz tenpoznan.pl.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze