Dawid Szymonowicz piłkarzem Warty Poznań

Dawid Szymonowicz fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Były młodzieżowy reprezentant Polski, 26-letni obrońca Dawid Szymonowicz, podpisał z Wartą Poznań kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu.

Dawid Szymonowicz od końca sierpnia był wolnym zawodnikiem po tym, jak rozwiązał swój kontrakt z Jagiellonią Białystok. Był jej piłkarzem od początku 2016 roku (trafił tam ze Stomilu Olsztyn), ale w klubie z Podlasia rozegrał tylko 24 mecze, ponieważ odchodził na wypożyczenia do: słowackiego klubu FC ViOn Zlate Moravce, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Rakowa Częstochowa. Poprzedni sezon spędził w Cracovii, z którą zdobył Superpuchar Polski. W Ekstraklasie rozegrał 59 spotkań i zdobył w nich dwie bramki. Wystąpił też 12 razy w słowackiej Fortuna Lidze. Nowy gracz „Zielonych” ma również na koncie 4 mecze w reprezentacji Polski do lat 20 – było to sześć lat temu, jesienią 2015 roku.

– Zdecydowaliśmy się na podpisanie kontraktu z Dawidem Szymonowiczem, ponieważ dwóch naszych środkowych obrońców, Aleks Ławniczak i Wiktor Pleśnierowicz, leczy obecnie kontuzje. Traktujemy ten transfer trochę w stylu angielskiego wypożyczenia, w trakcie sezonu, poza okienkiem transferowym. Wierzymy w to, że przez dwa miesiące gry w tym roku Dawid pomoże drużynie – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

Dawid Szymonowicz był już w Poznaniu podczas niedawnej przerwy ligowej na mecze reprezentacji narodowych. We wtorek przeszedł testy medyczne, a w środę podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Tego dnia trenował jeszcze indywidualnie, a w czwartek weźmie już udział w zajęciach z zespołem trenera Piotra Tworka.

– Dawid trenował z nami w przerwie na kadrę. Chodziło o to, żeby mógł bliżej poznać, jak klub funkcjonuje od środka. Niewątpliwie był to też cenny czas dla zawodnika, który mógł ćwiczyć z zespołem ligowym w momencie, gdy szuka nowego klubu – uważa Radosław Mozyrko i tak opisuje nowego gracza: – To środkowy obrońca, który dobrze czuje się w zadaniach defensywnych i ma doświadczenie na poziomie Ekstraklasy zdobyte podczas gry w kilku klubach z najwyższej ligi. Dawid może też grać jako defensywny pomocnik, a w przeszłości występował również jako prawy obrońca. Jest walecznym, charakternym zawodnikiem z pozytywną energią poza boiskiem.

– Przede wszystkim bardzo cieszę się z tego, że mogę dołączyć do Warty Poznań i mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł pomóc drużynie. W ostatnim czasie pozostawałem bez pracodawcy, ale miałem już okazję trenować z zespołem z Poznania i sztab szkoleniowy Warty doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda moja dyspozycja. Ja natomiast zdążyłem się przekonać, że atmosfera w drużynie jest bardzo dobra – mówi Dawid Szymonowicz. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja jest ciężka, ale zwieszanie głów w niczym nam nie pomoże. Wierzę w to, że szybko uda nam się dźwignąć, wygrać najbliższy mecz i zdobyć jak najwięcej punktów do końca roku. Uważam, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

Nowy obrońca „Zielonych” ma 185 cm wzrostu i waży 76 kg. Będzie nosił koszulkę z numerem 44.

Źródło: Warta Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978