Dawid Szulczek Fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Dawid Szulczek podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań

– Dziękuję za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach – powiedział trener Zielonych po podpisaniu nowego kontraktu, który obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

Dawid Szulczek prowadzi zespół Warty Poznań od niespełna pięciu miesięcy. Do Poznania przyszedł z Wigier Suwałki, ale pochodzi ze Świętochłowic i w tamtejszym Śląsku występował na pozycji pomocnika. W 2014 roku ukończył katowicką Akademię Wychowania Fizycznego, a od września 2020 roku ma licencję UEFA Pro – uzyskał ją jako najmłodszy trener w Polsce.

– Początek współpracy jest bardzo obiecujący i wierzymy w to, że już wkrótce osiągniemy nasz cel na ten sezon – uważa prezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny. – Jesteśmy zadowoleni nie tylko z tego, jak prezentuje się na boisku nasz zespół, ale również z zaangażowania w pracę przez trenera Dawida Szulczka i tego, jaki ma kontakt z drużyną, sztabem oraz innymi pracownikami klubu. To również miało wpływ na decyzję, by już teraz podpisać z trenerem nową umowę. Dziś jest ważny dzień dla całej Zielonej Rodziny.

W czasie pracy trenera Szulczka Zieloni rozegrali dwanaście spotkań: wygrali pięć, a cztery zremisowali, co oznacza zdobycie średnio prawie 1,6 pkt na mecz – dzięki temu poznaniacy opuścili strefę spadkową PKO Bank Polski Ekstraklasy i dzieli ich od niej już 6 pkt. W rundzie rewanżowej tylko Raków Częstochowa może się pochwalić lepszymi wynikami, a dokonania Zielonych przyniosły Dawidowi Szulczkowi m.in. nominację do tytułu trenera lutego w Ekstraklasie. Ostatecznie zajął trzecie miejsce.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę z tego, że otrzymuję już drugą szansę od władz Warty Poznań – mówi trener Dawid Szulczek. – Dziękuję sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom oraz wszystkim ludziom, którzy na co dzień pomagają mi w pracy, bo ich rola też jest duża. Chcę też podziękować za zaufanie i za to, że będę mógł reprezentować Wartę Poznań w kolejnych sezonach. Cieszę się, że wypełniamy nasze założenia, że piłkarze z dużą werwą i energią chcą realizować nasz plan w treningach, co potem ma też przełożenie na mecze, w których jesteśmy konsekwentni i odpowiedzialni. Liczę mocno na to, że w ostatnich ośmiu spotkaniach sezonu będziemy tak funkcjonowali i pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon. Nasz najbliższy cel to zwycięstwo w meczu z Rakowem. Mam nadzieję, że już jutro dopiszemy sobie kolejne punkty, bo to jest najprostsza droga do tego, żeby osiągnąć to, co sobie założyliśmy.