Lech Poznań fot. Wojtek Lesiewicz

Darko Jevtić odejdzie z Lecha już zimą? Chce go klub z Rosji

Wszystko wskazuje na to, że po sześciu latach z Lechem Poznań pożegna się Darko Jevtić. Pomocnik ma zasilić szeregi Rubina Kazań.

Jevtić był jednym z tych, którzy mieli wprowadzić Lecha na nowy poziom. Serb ze szwajcarskim paszportem niewątpliwie miał niezwykły talent oraz możliwości, żeby być gwiazdą ekstraklasy. Momentami wychodziło i Jevtić  faktycznie pokazywał, że polska liga jest dla niego za słaba.

Pomocnik natomiast nigdy całkowicie nie spełnił pokładanych w nim przez zarząd i kibiców nadziei. To oczywiście się przekłada na dorobek Jevticia w Lechu. Sześć sezonów, 192 mecze, 37 bramek i 43 asysty. To jeszcze nie wygląda tak źle. Natomiast przez cały ten okres “Kolejorz” zaledwie raz sięgnął po mistrzostwo i raz mógł się cieszyć ze zgarnięcia Superpucharu. Kibice ze stolicy Wielkopolski oczekują znacznie więcej od swojego klubu. O występach w Europie lepiej nie wspominać…

– Myślę, że to ostatni sezon w Lechu i tego się trzymam. Trochę mi żal tego, ale jestem tutaj dosyć długo, jestem też w takim wieku, że potrzebuję zmiany, mimo, że się bardzo dobrze w Poznaniu czuję – mówił w rozmowie z Radiem Poznań Jevtić kilka dni temu.

Wszystko wskazuje na to, że pożegnanie z Poznaniem nastąpi już zimą. Zawodnik ma zasilić Rubin Kazań, który obecnie zajmuje 13 pozycję w rosyjskiej lidze. Nie wiadomo ile Jevtić ma kosztować, ale najprawdopodobniej nie jest to zbyt wysoka suma.

Aktualizacja.

Godzinę po naszym artykule Lech Poznań oficjalnie potwierdził, że Jevtić odchodzi z drużyny.

 

Dodaj komentarz

avatar