Dachowanie samochodu i zniszczenie latarni. Wysoki mandat!

dachowanie przy obwodnicy fot. policja Wągrowiec

5000 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymany dowód rejestracyjny za dachowanie samochodu przy obwodnicy. Wągrowieccy policjanci zakwalifikowali to jako stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do kolizji doszło 1 kwietnia przed godziną 23.00 na odcinku wągrowieckiej obwodnicy, na łuku drogi w pobliżu stacji paliw Orlen.

– Kierujący pojazdem marki Mitsubishi, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w krawężnik i dachował na poboczu – relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu. – Samochód uderzył też w uliczną latarnię, która się złamała.

Samochodem kierował 22-letni wągrowczanin, w aucie było też dwoje pasażerów: 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Nie odnieśli poważnych obrażeń i nie chcieli pomocy medycznej.

– Mężczyzna miał już na koncie spowodowanie kolizji, a także ujawnione przekroczenie prędkości – mówi Dominik Zieliński. – Policjanci przeprowadzający czynności na miejscu, zdecydowali o ukaraniu kierującego mandatem karnym w wysokości 5000 złotych i 10 punktami karnymi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: