„Czyściciel kamienic” z kolejnym wyrokiem. Czy tym razem trafi do więzienia?

sąd okręgowy
Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce, który skazał Piotra Ś. na pół roku więzienia za oszustwo. Wyrok jest prawomocny. Czy tym razem uda się zaprowadzić słynnego „czyściciela” do więzienia?

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 roku – Piotr Ś. umówił się ze starszą kobietą, że wyremontuje jej mieszkanie, wziął za to pieniądze, a także dodatkowo 1 tys. zł za listę mieszkań wystawionych na przetarg przez ZKZL – lista jest ogólnodostępna za darmo. Jednak mieszkania nie wyremontował, ciągle przesuwał termin realizacji remontu, a w końcu przestał odbierać telefony od zleceniodawczyni.

Sąd pierwszej instancji skazał go za to na pół roku więzienia, ale obrońca oskarżonego odwołał się od wyroku. Jednak sąd drugiej instancji utrzymał wyrok w mocy – zdaniem sędzi Marioli Skierś nie było podstaw do zakwestionowania wcześniejszego wyroku. Jej zdaniem, co wynikło z zebranych dowodów, skazany w ogóle nie miał zamiaru wykonać tego remontu, ale nie miał też skrupułów, by wziąć pieniądze od starszej, schorowanej i niezamożnej kobiety.

Zgodnie z obowiązującym prawem ten wyrok Piotr Ś. będzie musiał odsiedzieć w więzieniu – na zawieszenie go nie pozwalają przepisy. To nie pierwszy wyrok mężczyzny – już został skazany na dwa lata więzienia za zastraszanie lokatorów kilku poznańskich kamienic, by zmusić ich do wyprowadzki. Jak do tej pory udawało mu się unikać więzienia ze względu na stan zdrowia.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: