Czym kierować się przy wyborze kredytu gotówkowego w Poznaniu? Sprawdź porady ekspertów!

Kredyt gotówkowy to pozwala na pozyskanie środków niezbędnych do realizacji wielu planów: zakupu samochodu, remontu mieszkania, wyjazdu na wakacje czy opłacenia szkolenia. Warto przed wyborem konkretnej oferty przeanalizować, jaki będzie koszt pożyczki. Dzięki temu możesz zadecydować, czy zaciągnięcie kredytu jest opłacalne. Dowiedz się, na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy – kto może z niego skorzystać?

Zastanawiasz się, czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie? Pożyczka pozwala na zrealizowanie planów związanym z remontem, zakupem dóbr czy innymi wydatkami. Natomiast nie każdy może skorzystać z tego produktu bankowego. Oto elementy, które wpływają na to, czy kredyt gotówkowy zostanie wypłacony.

Historia kredytowa

Bank, zanim udzieli pożyczki, analizuje ryzyko związane z brakiem spłaty zobowiązania. Dlatego bierze pod uwagę dotychczasową historię kredytową wnioskującego i sprawdza bazy danych BIK. Zatem jeśli zdarzały Ci się opóźnienia przy płatności rat lub rachunków, może to wpłynąć negatywnie na ocenę banku.

Rodzaj zatrudnienia

Kredyty są najchętniej przyznawane osobom o stałym źródle dochodów, które nie mają trudności z udokumentowaniem regularnych zarobków. W najtrudniejszej sytuacji są utrzymujący się z pracy dorywczej, którzy nie są w stanie wykazać wpływów na konto bankowe.

Wysokość dochodów i wydatków

Możliwość udzielenia kredytu i jego wartość są uzależnione od wysokości dochodów netto i stałych wydatków. Osoby, które mają już zobowiązania pożyczkowe, nie zawsze otrzymają pozytywną weryfikację banku.

Korzystanie z ofert firm pożyczkowych pozabankowych

Jeśli niedawno zaciągnąłeś tzw. chwilówkę i jeszcze jej nie spłaciłeś, bank może wydać negatywną decyzję co do wypłaty pożyczki. Dlatego zaleca się najpierw uregulowanie zobowiązań w firmach pozabankowych.

Zanim zdecydujesz się zawnioskować o kredyt gotówkowy, przeanalizuj samodzielnie swoją zdolność. W wielu bankach po odmownej decyzji klient musi odczekać 3 miesiące przed ponowną aplikacją o pożyczkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Planujesz wzięcie pożyczki bankowej, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Oto lista ważnych aspektów dla kredytobiorcy.

Wysokość oprocentowania i jego rodzaj

Wysokość oprocentowania ma wpływ na koszt kredytu i wartość miesięcznych rat. Nawet niewielkie różnice pomiędzy ofertami przyczynią się do oszczędności. Ponadto ze względu na znaczne zwiększenie się wysokości rat coraz więcej osób poszukuje ofert na pożyczki ze stałym oprocentowaniem. Wynika to z obawy przed trudnymi do przewidzenia opłatami czy nawet przed podwojeniem kwoty płaconej miesięcznie do banku. Sprawdź więcej informacji na temat tego, czym jest kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, na finanse.rankomat.pl.

Dodatkowe koszty w postaci prowizji czy ubezpieczenia kredytu

Bank, w zależności od oferty, będzie wymagał prowizji i polisy ubezpieczeniowej o wartości kwoty zobowiązania. Należy uwzględnić te elementy, gdyż wpłyną one na wysokość kosztów pożyczki.

Okres kredytowania

Banki zwykle umożliwiają zaciągnięcie kredytu konsumenckiego na maksymalnie 12 lat. Rozłożenie zobowiązania na większą liczbę rat pozwala na uzyskanie wyższej kwoty zobowiązania lub zmniejszenie wartości miesięcznie opłacanych rat. Natomiast warto mieć na uwadze, że dłuższy okres kredytowania wiąże się z wyższym kosztem pożyczki.

Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych

Wakacje kredytowe pozwalają na jednorazowe odroczenie spłaty raty pożyczki bez negatywnego wpisu do BIK. Dzięki temu klient w razie nagłych wypadków może wydłużyć okres spłaty. Należy pamiętać, że wiąże się to także z podwyższeniem kosztu pożyczki.

Zwracając uwagę na tych kilka aspektów, łatwiej wybierzesz najlepszą propozycję.

Gdzie znaleźć oferty na kredyty gotówkowe?

Na rynku można znaleźć wiele ofert kredytowych. Dlatego wybór najlepszej stanowi wyzwanie. Dlatego, zamiast samodzielnie pozyskiwać propozycje pożyczkowe od banków, skorzystaj z porównywarki internetowej dostępnej np. na https://finanse.rankomat.pl/. Poświęć kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza i uzyskaj zestawienie z ofertami od wielu firm. Decyzji nie musisz podejmować od razu, gdyż informacje zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres e-mail. Co więcej, skorzystanie z porównywarki finansowej do niczego nie zobowiązuje i jest darmowe. To wygodne i praktyczne narzędzie, które pozwoli Ci na ocenę obecnej sytuacji na rynku produktów bankowych.

Ranking kredytów gotówkowych – pomocne zestawienie dla każdego

Jeśli nadal odczuwasz trudność z podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty, zajrzyj do rankingów kredytów gotówkowych, np. na finanse.rankomat.pl. To comiesięcznie aktualizowane zestawienia z najkorzystniejszymi pożyczkami bankowymi. Znajdziesz w nich informacje dotyczące warunków kredytowania pokazane na konkretnym przykładzie. Dzięki przejrzystemu rankingowi znacznie łatwiej wybierzesz najkorzystniejszą propozycję pożyczkową dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: