Czy w Poznaniu powstanie ogród dla bezdomnych?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Od wielu lat Caritas poznańska prowadzi schronisko, ogrzewalnię, łaźnię oraz świetlicę dla osób bezdomnych przy ul. Krańcowej 10. Teraz chciałaby na przyległych nieużytkach stworzyć ogród. Projekt już jest – teraz zaczęła się zbiórka pieniędzy na jego realizację.

“Jako organizacja charytatywna, która ma nieść pomoc ludziom w potrzebie, pomagamy każdej grupie ludzi, która zmaga się ze złym losem, w tym osobom w kryzysie bezdomności” – wyjaśnia Caritas na swojej stronie. – “Filozofią, która wyznajemy w niesionej przez nas codziennej pomocy jest to, że każdy człowiek ma swoją godność i w trudnych sytuacjach należy mu pomóc. W ostatnim roku zrodził nam się pomysł utworzenia parku/ogrodu na terenie nieużytków, przynależącym do wyremontowanego już budynku, mieszczącego wspomniane wyżej placówki wspierające osoby bezdomne. Otrzymaliśmy bezpłatnie piękny profesjonalny projekt parku kieszonkowego, który w naszym zamyśle będzie pełnił również rolę ogrodu społecznego dla osób bezdomnych z całego Poznania”.

Caritas chciałaby w ogrodzie organizować mini koncerty, kino letnie, konkursy i warsztaty, na które w budynkach czasami brakuje miejsca, no i w których znacznie przyjemniej się uczestniczy an świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, jeśli oczywiście pogoda na to pozwala.

“W projekcie zaplanowane są prace dotyczące przygotowania gruntu, nawodnienia, a także zakupu i zasadzenia wielu setek roślin i drzew” – informuje Caritas. – “To będzie prawdziwy park! Całość projektu kosztuje niecałe 220 000 złotych. Wystartowaliśmy w konkursie i uzyskaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i teraz brakuje nam 40.000 złotych na uzupełnienie wkładu własnego potrzebnego do sfinansowania projektu. Będziemy wdzięczni za Twoje wsparcie”.

Wesprzeć akcję można przez stronę Caritas Poznań – pełna informacja znajduje się w zakładce “wesprzyj nas”. Prace mają się zacząć jeszcze w tym roku.

Źródło: Caritas Poznań

Podziel się: