Czy Polacy popierają pomysł restrykcji dla niezaszczepionych?

Poznań w czasie pandemii
Idea wprowadzenia w Polsce segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi tak jak to zrobiła Francja – wraca co jakiś czas do dyskusji. Sondaż „Super Expressu” pokazuje jasno stanowisko Polaków tej sprawie.

Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego dla „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster ponad połowa Polaków – 52 proc. – uważa, że segregacja to zły pomysł. 42 proc. uważa, że wręcz przeciwnie, a 6 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Zdaniem autorów sondażu wolność osobista jest dla Polaków bardzo ważna i źle odbierają pomysł interweniowania państwa w to, jak i gdzie spędzają wolny czas. Przypomnijmy, że we Francji od sierpnia obowiązują spore ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciwko covid-19. Nie mogą korzystać z restauracji, pociągów czy kin – chyba że mają aktualny test na obecność koronawirusa z wynikiem negatywnym.

Badanie dla „Super Expressu” zostało przeprowadzone w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia przez Instytut Badań Pollster na próbie 1049 dorosłych Polaków.

 

Podziel się: