Czy można puszczać muzykę w miejscach publicznych?

Czy można „bansować” w miejscu publicznym do muzyki lecącej prosto z wielkiego boomboxa trzymanego na ramieniu? To już nie te czasy… No chyba, że wciąż nosisz swoje szerokie spodnie i zaraz zaczniesz tańczyć breakdance jako uliczny performance.
Prawo a głośne słuchanie muzyki

Akty prawne nie określają jednoznacznie, czy słuchanie muzyki w miejscach publicznych poza ciszą nocną jest dopuszczalne. Natomiast zbyt głośne jej puszczanie może być określone jak hałas, który zakłócają porządek publiczny. W takim przypadku można mówić o popełnieniu wykroczenia, za które grzywna sięga 500 zł.

Muzyka na mieście

Twój gust muzyczny z pewnością jest znakomity, ale nie musisz się nim dzielić z otoczeniem. Nowoczesne słuchawki nauszne pozwalają cieszyć się wspaniałą jakością dźwięku i poprawiają komfort słuchania muzyki, dzięki funkcji wyciszania dźwięków otoczenia. Audio-fonolodzy zdecydowanie zgadzają się, że takie słuchawki są zdrowsze niż wersja douszna. Lepiej chronią słuch, ponieważ w mniejszym stopniu narażają błonę bębenkową na urazy pod wpływem fal dźwiękowych. Słuchawki nauszne mogą też stanowić akcesorium dopełniające kreację. Poza aspektem estetycznym warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wielkości oraz profilowanie i obecność gąbki na łączniku. Ma to wpływ na wygodę noszenia słuchawek. Opcja składanej konstrukcji przydaje się w podróży. Niektóre dostępne na rynku słuchawki nauszne mają wbudowany mikrofon, ale nie wszystkie. Standardowym złączem jest Mini Jack 3.5 mm, pasujący do większości telefonów.

Muzyka w mieszkaniu

W słuchaniu muzyki we własnych czterech ścianach pomocne mogą okazać się wieże. Będąc u siebie możemy dać odpocząć uszom od słuchawek i delektować się ulubioną playlistą płynącą z głośników. Wieżę może stanowić pojedynczy głośnik z wbudowanym panelem lub klasyczny zestaw, składający się z dwóch (lub więcej) głośników oraz osobnego panelu sterującego. W przypadku, kiedy ma ona służyć jako kino domowe, warto zwrócić uwagę czy model, który nas interesuje, wykazuje uprzestrzennienie dźwięku. Wtedy, dzięki odpowiedniemu ułożeniu głośników, można doznać wrażenia bycia w centrum akcji w czasie oglądania ulubionego filmu lub serialu. Wieże podłącza się do telewizorów, komputerów czy telefonów za pomocą kabla USB lub Aux, ale często także bezprzewodowo dzięki Bluetooth. Funkcje, na które warto zwrócić uwagę to wbudowany tuner, pozwalający słuchać stacji radiowych i odtwarzacz do płyt CD. Producenci uatrakcyjniają swoje produkty dodając do wież elementy dekoracyjne, takie jak wielokolorowe podświetlanie, które zmienia się w rytm muzyki. Wśród dostępnych na rynku wież można znaleźć różne moce, co przekłada się na poziom głośności. Bez problemu zagłuszą nucone pod nosem „Mój jest ten kawałek podłogi”, kiedy sąsiad puka do drzwi. Niemniej jednak nie warto zakłócać ciszy nocnej – taki wybryk może być ukarany po zgłoszeniu odpowiednim służbom.

Poszukując odpowiedniej dla siebie formy słuchania muzyki, odwiedź stronę https://www.morele.net/. Pomoże Ci ona w wyborze najlepszego produktu, poprzez łatwe porównanie specyfikacji oraz opinie klientów.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: