Czy antyszczepionkowcy blokują szczepienia?

Szczepienie fot. Sławek Wąchała
Takie informacje można znaleźć w sieci: według nich grupy osób przeciwnych szczepieniom masowo rejestrują się na szczepienia, ale nie przychodzą się zaszczepić. Mają nadzieję, że dzięki temu więcej szczepionek się zmarnuje.

Informacje o takich działaniach wypłynęły dzięki temu, że kilka grup przeciwników szczepionek pochwaliło się takimi działaniami na swoich profilach społecznościowych. Znany lekarz Bartosz Fiałek poinformował o tym na swoim profilu społecznościowym, ponieważ do niego również dotarły informacje o możliwym wspólnym działaniu środowisk antyszczepionkowych w celu blokowania terminów na szczepienia i samych szczepień.

Taka argumentacja i takie postępowanie wydaje się absurdalne, jednak – jak podaje Onet.pl – rząd potraktował doniesienia tego rodzaju poważnie i dokładnie je analizuje. Nie jest tajemnicą, że grupa przeciwników szczepionek jest całkiem liczna, a terminów szczepień, na które ktoś się zarejestrował i nie przyszedł, przybywa ostatnio w niepokojącym tempie. Rząd zapewnił też, że będzie podejmował działania zaradcze przeciwko takim działaniom.