Czworonożna policjantka na emeryturze. Ścigała przestępców przez siedem lat!

Irena, jeszcze na służbie fot. policja Złotów

Była postrachem handlarzy narkotyków w regionie, bo jej noc bezbłędnie umiał wywęszyć wszystkie zakazane substancje. Ale teraz Irena, owczarek belgijski służący w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie, przechodzi na emeryturę.

Irena ma teraz 9 lat, a już od 7. lat pracuje w złotowskiej policji. Swoją służbę rozpoczęła od odpowiedniego przeszkolenia pod nadzorem instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie została wyszkolona do wykrywania zapachów narkotyków.
– W 2016 roku trafiła pod opiekę przewodników z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a od 2017 r jej przewodnikiem został asp. Szymon Lisowski – wylicza mł.asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji. – Ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jej niezawodny nos wielokrotnie doprowadzał mundurowych do ukrytych narkotyków.

Po 7 latach tej wyjątkowej służby Irenie przysługuje emerytura – wszystkie zwierzęta służbowe, przechodząc w stan spoczynku, mają zapewnione dożywotnie utrzymanie i opiekę weterynaryjną, którą finansuje państwo. Ale Irena spędzi emeryturę w domu swojego opiekuna, bo on również z końcem lutego przeszedł w stan spoczynku – i nie wyobrażał sobie swojej emerytury bez Ireny. Teraz więc będą wspólnie odpoczywać po służbie na zasłużonej emeryturze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: