Cztery nowe ambulanse dla szpitali w Wielkopolsce

dofinansowanie dla szpitala w Kępnie fot. WUW

2,4 mln zł – tyle dostaną szpitale w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie na kupno czterech ambulansów od wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. 11 września wojewoda podpisał umowy z dyrektorami szpitali w obecności minister zdrowia Katarzyny Sójki.

Pieniądze przekazane przez wojewodę pozwolą na uzupełnienie taboru w tych szpitalach, które wysłały swoje karetki na Ukrainę, by wsparły tamtejsze służby medyczne. Jak podkreślił wojewoda – nowoczesne i funkcjonalne ambulanse to kluczowy element sprawnego działania służby zdrowia.

– Kiedy w ubiegłym roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, zaistniała potrzeba, aby zapewnić wsparcie dla poszkodowanej ludności Ukrainy, na ten apel odpowiedziały właśnie szpitale z Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna, a także z Środy Wielkopolskiej. Środki na zakup nowych ambulansów to podziękowanie za państwa wielkie serce, które okazaliście obywatelom Ukrainy w obliczu wojny – powiedział wojewoda do dyrektorów placówek podczas podpisania umowy.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał 1,8 mln zł na zakup trzech ambulansów z wyposażeniem, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie – 600 tys. zł na zakup ambulansu sanitarnego typu “C” systemowego specjalnego z wyposażeniem. Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa w formie dotacji celowej.
– Te pieniądze przeznaczone na karetki, które będą służyć pacjentom, to jest dowód na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości daje gwarancje zabezpieczenia i wzrostu środków na ochronę zdrowia – powiedziała minister zdrowia.

Źródło: WUW

Podziel się: