sobota, 24 lutego, 2024

Czterodniowy tydzień pracy w jednej z poznańskich firm. Jak to się sprawdza?

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol zaczynają wprowadzać czterodniowy tydzień pracy – docelowo piątki w firmie będą wolne, a pensja nie spadnie. To część nowej strategii HR firmy.

Już w listopadzie ubiegłego roku Tomasz Kaczmarek, prezes Herbapolu, w wywiadzie dla “Pulsu Biznesu” zapowiadał wprowadzenie nowej strategii HR, której częścią miał być czterodniowy tydzień pracy. Jego zdaniem taka praktyka ma umożliwić odpowiednie zarządzanie czasem pracowników w koncepcji work-life balance i uwolnić jeszcze większą pozytywną energię w pracownikach. Firma ma też nadzieję, że tak korzystne warunki pracy przyciągną do niej najlepszych ekspertów na rynku farmaceutycznym.

Jak powiedział prezes – zmiany są spowodowane tym, że to pracownicy stanowią największą wartość firmy, to oni wypracowują zysk, więc zapewnienie im odpowiednich warunków i komfortu pracy zapewni też odpowiedni poziom produkcji firmy. A to z kolei, razem z efektami współpracy z najlepszymi jednostkami badawczymi, zapewni firmie mocną i stabilną pozycję na rynku farmaceutycznym.

W tym roku Herbapol zaczął stopniowo wdrażać zapowiedziane rozwiązania.
“Work-life-balance to w naszej firmie nie są puste słowa” – informuje Herbapol na swoim profilu na Facebooku. – “W 2025 roku w Herbapolu wdrożymy 4-dniowy tydzień pracy, właśnie w trosce o naszych Pracowników. Tym samym zyskają oni dodatkowy, płatny wolny dzień w tygodniu. W styczniu rozpoczęliśmy działania od jednego wolnego piątku i docelowo do końca roku osiągniemy cel, w którym każdy piątek będzie dniem wolnym od pracy. Pierwszy wolny piątek, a tym samym długi weekend już za nami.”.

Herbapol jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych firm zielarskich w Polsce – działa od 1869 roku. Obecnie pracuje w niej prawie 400 osób.

Źródło: Herbapol Poznań
Strona głównaPoznańCzterodniowy tydzień pracy w jednej z poznańskich firm. Jak to się sprawdza?