Czterech napastników i atak siekierą. Policja zatrzymała podejrzanych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trzech mężczyzn i jedna kobieta mieli napaść mieszkańca posesji na terenie powiatu chodzieskiego i grożąc siekierą zażądać pieniędzy. Gdy nie chciał ich wydać – zranili go w nogę siekierą. Policja zatrzymała podejrzanych o ten rozbój.

Do rozboju doszło 14 stycznia na terenie pow. chodzieskiego.
– Tego dnia wieczorem pod stojący na uboczu dom pokrzywdzonego podjechał samochód – informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu. – Kierowca, który z niego wyszedł oświadczył, że ma problem z autem i potrzebuje pomocy. Gdy właściciel posesji odwrócił się, żeby poszukać narzędzi, z auta wyszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy go obezwładnili i skrępowali. Zabrali portfel w którym był tysiąc złotych i zażądali wydania pieniędzy odkładanych na wesele. Mężczyzna odmówił, dlatego jeden z napastników ugodził go siekierą w nogę. Następnie sprawcy uciekli.

Mimo tego, że był skrępowany i ranny, mężczyzna doczołgał się z garażu do domu, a jego bliscy wezwali policję. Funkcjonariusze z Chodzieży, a następnie z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie. Pokrzywdzony mężczyzna został przesłuchany, przeprowadzono szczegółowe oględziny i zabezpieczono ślady. Policjanci zaczęli szukać sprawców rozboju wkrótce zatrzymali pierwszych podejrzanych.

– Pierwsze zatrzymane osoby 26 stycznia to dwóch mężczyzn i kobieta, z którą, jak ustalili policjanci, przyjechali na miejsce zdarzenia – wyjaśnia Maciej Święcichowski. – 22 lutego kryminalni zatrzymali ostatniego podejrzanego.

W domach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli miedzy innymi siekierę, kominiarki, pistolet na metalowe kulki oraz telefony komórkowe. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu sąd zastosował wobec całej czwórki trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: