Czołowe zderzenie dwóch aut w centrum. Kierowcy odnieśli poważne obrażenia

wypadek Żwirki i Wigury fot. KP PSP Gniezno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wstępnie ustalili przyczyny dramatycznego wypadku, do którego doszło na ul. Żwirki i Wigury.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 30 stycznia około 21.30. Na wysokości sklepu Netto zderzyły się tam dwa samochody, audi i citroen, i oba uległy poważnemu zniszczeniu: strażacy musieli rozcinać karoserię, by dostać się do jednego z rannych. Trzy osoby odwieziono do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, winę za wypadek ponosi 23-letni kierowca audi, informuje portal „gniezno24”. Skręcając w prawo z Roosevelta w kierunku Żwirki i Wigury, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W efekcie wpadł w poślizg i uderzył w citroena stojącego na pasie lewoskrętu z ul. Żwirki i Wigury w kierunku ul. Roosevelta. W dodatku 23-latek nie miał prawa jazdy.

Podróżujący oboma samochodami odnieśli poważne obrażenia – dodatkowo 23-latek został zakleszczony w samochodzie i strażacy musieli ciąć karoserię narzędziami hydraulicznymi. Policja nadal prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: