Część trasy PST wkrótce zostanie oddana do użytku. A co z resztą?

remont trasy PST fot. UMP

Prezydent Jacek Jaśkowiak poinformował o oddaniu do użytku odcinka PST od Mostu Teatralnego do Słowiańskiej. Przy okazji władze miasta poinformowały też, na jakim etapie są prace na drugim etapie remontu, od Słowiańskiej do Szymanowskiego.

Według władz miasta także na tym drugim dłuższym odcinku, prace toczą się w zadowalającym tempie – tu wykonawcą jest konsorcjum NDI Energy sp. z o. o. oraz NDI SA.
„Roboty podtorowe w kierunku osiedla Sobieskiego są zakończone” – informują. – „Wykonawca rozpoczął tam układanie podkładów oraz montaż nawierzchni torowej. Efekt tych prac można już zobaczyć pomiędzy Słowiańską a Al. Solidarności, a także na odcinku Al. Solidarności – Lechicka oraz za tym przystankiem. W listopadzie ukończono budowę nowych ścian peronowych nie tylko na przystanku Słowiańska, ale również na kolejnym w stronę Piątkowa – Aleje Solidarności”.

Bez przeszkód odbywa się dostawa materiałów i surowców na budowę, nie ma więc zagrożenia przerwaniem ciągłości prac. Wszystko więc wskazuje na to – przynajmniej na razie – że terminy tego remontu zostaną dotrzymane, co oznacza, że na przełomie maja i czerwca 2023 roku będzie można przejechać tramwajem już całą trasę wyremontowanej Pestki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: