policjanci Czarnków fot. policja

Czarnków: Uratowali mężczyznę. Leżał nieprzytomny na chodniku

Mężczyzna w nocy Leżał na chodniku mocno wyziębiony i nie reagował na żadne bodźce zewnętrzne. Dzięki fachowej i błyskawicznej pomocy policjantów z Wydziału Prewencji czarnkowskiej komendy, 41-latek na czas trafił do szpitala.

W nocy z 25 na 26 lutego policjanci pełniący służbę patrolową na terenie Czarnkowa, zauważyli ciężarówkę, która niespodziewanie stanęła na środku ronda i zablokowała ruch. Wyszedł z niej kierowca i zaalarmował funkcjonariuszy, iż przejeżdżając przez Kuźnicę Czarnkowską widział na chodniku leżącego mężczyznę.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Zastali tam wyziębionego mężczyznę, który był przytomny, lecz nie reagował na żadne bodźce zewnętrzne, a z jego ust wyciekała nadmierna ilość śliny. Ponadto od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W międzyczasie funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Do czasu jej przyjazdu ułożyli mężczyznę w bezpiecznej pozycji i monitorowali jego czynności życiowe. Podczas kontroli znaleźli przy nim dokument tożsamości i ustalili jego dane. To 41-letni mieszkaniec gminy Czarnków.

Po przybyciu zespołu pogotowia mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Tam okazało się, że gdyby pozostał dłużej bez pomocy to zapadłby w śpiączkę cukrzycową.

Tym razem pomoc policjantów przyszła na czas.

KPP Czarnków, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze