Czarnków: Były właściciel schronisk dla zwierząt oskarżony o znęcanie się nad nimi

Zaniedbane i głodzone zwierzęta, martwy pies w lodówce – taki widok zobaczyli wolontariusze fundacji Mondo Cane, którzy weszli do schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie pod Czarnkowem. Właściciel tego i kilku innych schronisk jest oskarżony o znęcanie się nad psami.

Jak informuje Radio Poznań, akt oskarżenia dotyczy znęcania się nad osiemnastoma psami, które właściciel utrzymywał w stanie „rażącego zaniedbania”. Nie leczył ich, nie diagnozował, nie mówiąc już o karmieniu czy higienie, chociaż dostawał na to pieniądze.

O tym, że działalność Zenona J., byłego właściciela schroniska w Jędrzejewie, budzi wątpliwości, zwracali uwagę obrońcy praw zwierząt już kilka lat temu. Gdy wizytowali jego schronisko, tym razem w Pile, zwrócili uwagę na wiele niedociągnięć i uchybień. Nie świadczyły one, ich zdaniem, o dbałości o zwierzęta.

Jednak prokuratura zainteresowała się przede wszystkim schroniskiem w Jędrzejewie, gdy wizytujący obiekt przedstawiciele fundacji Mondo Cane znaleźli w lodówce martwego psa, a żywe zwierzęta uznali za wyjątkowo zaniedbane. Właścicielowi schroniska postawiono zarzuty i grożą mu 3 lata więzienia. Ale on nie przyznaje się do winy.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: