Cuda wianki na Jeżycach, czyli Rynek Rozmaitości Jeżyckich (ZDJĘCIA)

Rynek Rozmaitości Jeżyckich fot. K. Adamska

Czego tu nie ma! Są fantazyjne ozdoby świąteczne, książki, biżuteria, a zmęczeni zakupami mogą się posilić egzotycznymi przysmakami i rozgrzać grzanym winem. Rynek Rozmaitości Jeżyckich zaprasza!

Stragany rynku Jeżyckiego 3 grudnia wyglądają zupełnie inaczej niż zwykle – i trudno się dziwić, skoro asortyment też jest inny niż zwykle. Zamiast dorodnych warzyw i owoców mamy urokliwe ozdoby świąteczne z pięknymi bombkami na czele, biżuterię, ceramika, szale i czapki, a nawet torebki – wszystko, co może stać się gwiazdkowym prezentem.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich to także okazał spróbowania dań z różnych stron świata – bo wśród 80 wystawców, którzy zajęli stragany, są także jeżyccy restauratorzy, więc wiadomo, że będą dania i z Kazachstanu, i z Gruzji, i ze słonecznej Hiszpanii, no i oczywiście polskich też nie brakuje. Podobno sprzedawany tu sernik rozpływa się w ustach…

Nie brakuje oczywiście gorącej kawy i grzanego wina dla zmarzniętych zakupami, a w świąteczny nastrój wprowadzają gości występujący na rynku artyści: Asz. Teatr, chór kameralny Hibike, teatr ognia i Fanfara Awantura.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich potrwa do godziny 22.00. Wstęp jest wolny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: