Coraz więcej przypadków grypy i chorób grypopodobnych w Wielkopolsce

szpital, laboratorium fot. Darko Stojanovic, pixabay

Prawie 200 tysięcy przypadków grypy i chorób grypopodobnych odnotował już wielkopolski sanepid. I to tylko w ciągu minionych trzech miesięcy. Chorych na grypę przybywa, także tych wymagających leczenia szpitalnego, wyjątkowo dużo jest też przypadków szkarlatyny.

Niespełna 200 tys. przypadków odnotowano od 1 września, bo wtedy oficjalnie zaczyna się sezon grypowy, jak informuje Radio Poznań. W ciągu ostatnich trzech tygodni 91 osób musiało zostać przewiezionych do szpitala ze względu na powikłania pogrypowe. To sporo, w dodatku widać wzrost w stosunku do liczby zachorowań w ubiegłym roku, jak powiedziała radiu Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa poznańskiego sanepidu. W ciągu tych trzech tygodni zarejestrowano 16 700 przypadków zachorowań. Jedna osoba zmarła, jednak powodem była nie tylko grypa, lecz i poważne choroby współistniejące.

Kto najczęściej zapada na grypę? To dzieci do czwartego roku życia i seniorzy po 65. roku życia i oni powinni na siebie najbardziej uważać. Rzeczniczka ostrzegła też przed szkarlatyną – tylko w listopadzie odnotowano 360 przypadków tej choroby. To pięć razy więcej niż rok temu o tej porze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: