Coraz bliżej końca prac na ul. Św. Marcin

Jeszcze w listopadzie na ul. Św. Marcin zakończą się zasadnicze prace brukarskie. Do końca miesiąca zasadzone zostaną też wszystkie z 67 drzew, które tworzyć będą zieloną aleję na przebudowanej, reprezentacyjnej ulicy miasta.

Zakończenie w listopadzie zasadniczych prac, związanych z wykonaniem nawierzchni ulicy i nasadzeniami, pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji związanych z możliwymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na grudzień zaplanowano bowiem tylko roboty wykończeniowe oraz poprawkowe, a także montaż elementów małej architektury.

Jeśli warunki pogodowe nie ulegną zasadniczemu pogorszeniu, przewidziany na 14 stycznia termin zakończenia robót budowlanych i rozpoczęcia odbiorów nie będzie zagrożony. Zakończenie całego przedmiotu umowy zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Przebudowa ul. Św. Marcin jest etapem Programu Centrum, który jest największą inwestycją rewitalizacyjną prowadzoną obecnie w Poznaniu. W efekcie jej realizacji śródmieście Poznania zyska zupełnie nową jakość, lepszy wygląd i będzie przez to bardziej przyjazne mieszkańcom i turystom.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: