Co słychać na trasie kórnickiej w Poznaniu? “Widać już nową konstrukcję torowiska” (ZDJĘCIA)

trasa kórnicka, postęp prac fot. PIM

Przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na trasie kórnickiej trwa – i 14 lipca nastąpią tam pewne zmiany. Tego dnia ze względu na psotęp prac zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Pleszewskiej i Warczygłowy.

– Na większości przebudowywanego odcinka widać już nową konstrukcję torowiska tramwajowego, sukcesywnie układane są na nim szyny – wylicza Kamila Michalska, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Gotowe są także fundamenty dla słupów trakcyjnych, a pierwsze postawiono już na odcinku pomiędzy ul. Pleszewską a Milczańską. Zmieniają się również przystanki, na których prowadzone są m.in. prace brukarskie, budowane są schody i pochylnie.

Najbardziej zaawansowane prace są na przystanku Kórnicka – tu już zakończyły się roboty brukarskie i związane z instalacjami elektrycznymi. Przypomnijmy, że pasażerowie dostaną także nowy przystanek o nazwie “Łacina”.

Wzdłuż torów tramwajowych powstają droga rowerowa i chodnik – nawierzchnia między ul. Jana Pawła II a ul. Milczańską jest już gotowa. Nową infrastrukturę widać też w ramach odcinka tzw. ringu Łacina, czyli przedłużenia ul. Pleszewskiej od skrzyżowania z ul. Warczygłowy do skrzyżowania ulic Kaliskiej i Polanka z możliwością przejazdu przez torowisko. Nowy odcinek drogi z chodnikiem i trasą rowerową jest już niemal gotowy, trwa tam montaż oznakowania pionowego i sygnalizacji świetlnej.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, od 14 lipca wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Pleszewskiej i Warczygłowy z uwagi na konieczność przebudowy urządzeń sterujących i dostosowanie ich do powstającego przedłużenia ul. Pleszewskiej. Utrudnień można się spodziewać w tym rejonie już 13 lipca – na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i Polanka będzie malowane oznakowanie poziome oraz będą montowane znaki pionowe.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w czwartym kwartale 2023 r.

Podziel się: