walentynki fot. pixabay

Co kupić na walentynki?

Kwiaty, czekoladki, biżuteria, wszystko mile widziane z motywem serca i w kolorach różowym albo czerwonym. A czego absolutnie nie wolno kupić na walentynki…?

Onet.pl opublikował ranking najbardziej znienawidzonych prezentów walentynkowych. Na pierwszym miejscu znajdują się maskotki, które są także, co ciekawe, najchętniej kupowanym z okazji walentynek. Na kolejnym są prezenty ze sklepów, gdzie wszystko kosztuje 5 zł – skąpienie na prezentach dla ukochanej osoby nie jest dowodem siły uczuć. Wysoko w rankingu niechcianych prezentów są też środki upiększające, bo bywają odczytane jako sugestia, że coś w urodzie trzeba poprawić… Badani mieli mieszane uczucia także co do bielizny i gadżetów erotycznych – ich zdaniem ten prezent jest odpowiedni tylko wtedy, gdy ofiarodawca i ofiarowany są ze sobą naprawdę blisko.

Do obchodzenia walentynek przyznaje się 20 mln Polaków, z czego 61 proc. stanowią mężczyźni, a 57 proc. – kobiety. Średni cena prezentu kupionego z tej okazji wynosi od 100 do 200 zł. Najczęściej kupowanym prezentem jest… maskotka – ten prezent wybiera 30 proc. Polaków. 13 proc. decyduje się na kwiaty, 10 proc. kupuje kartkę, a 7 proc. – bieliznę.

W statystykach nie pojawiają się erotyczne gadżety, ale warto dodać, że sex shopy co roku o tej porze notują wzrost sprzedaży o kilkadziesiąt procent…

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze