niedziela, 25 lutego, 2024

Co jest potrzebne do stworzenia aplikacji na smartfony?

Proces tworzenia aplikacji mobilnych to nie tylko kodowanie i projektowanie. Przekształcenie pomysłu na aplikację w działającą aplikację wymaga wielu umiejętności, czasu i pieniędzy na samym początku oraz wsparcia technicznego przez cały okres użytkowania aplikacji. Firma tworząca aplikacje mobilne ma często przed sobą trudne zadanie na każdym etapie projektu. Jak wygląda tworzenie aplikacji mobilnych? Sprawdź!

Podzieliliśmy proces tworzenia aplikacji na pięć głównych etapów, aby określić członków zespołu programistycznego, którzy uczestniczą w każdym etapie.

Etap 1 — Pomysł

Na tym etapie musisz zdefiniować cele, wartości i funkcje aplikacji, przeanalizować konkurencję, zidentyfikować grupę docelową i zwizualizować swoją aplikację, szkicując makiety. Pod koniec etapu odkrywania musisz utworzyć prototyp aplikacji o niskiej wierności, aby mieć pewność, że Ty i Twój zespół programistów jesteście na tej samej stronie. Od pomysłu rozpoczyna się tworzenie aplikacji mobilnych.

Etap 2 — Weryfikacja pomysłu

Na tym etapie skoncentruj się na określeniu aktywnych użytkowników oraz potwierdzeniu trafności aplikacji, analizując początkowe potrzeby użytkowników za pomocą prototypu walidacji koncepcji. Na podstawie reakcji odbiorców możesz zacząć opracowywać prototyp aplikacji o średniej wierności, wizualizujący projekt i przepływ UX aplikacji.

Etap 3 — strategia UI/UX

To wtedy zaczynasz szczegółowo projektować interfejs użytkownika. Powinieneś utworzyć prototyp aplikacji o wysokiej wierności, dzięki czemu będzie on interaktywny, aby Twoi testerzy mogli wypróbować nawigację w aplikacji i przekazać opinię na temat jej wygody.

Etap 4 — Projektowanie i rozwój

Na tym etapie Twój zespół ds. rozwoju aplikacji zaczyna kodować i projektować produkt o minimalnej opłacalności (MVP) — produkt zorientowany na funkcje z precyzyjnym projektem i wygodnym interfejsem, ale wciąż nie w pełni rozwiniętą aplikację mobilną.

Etap 5 — Testowanie i doskonalenie

Ten etap obejmuje analizę doświadczenia użytkownika, aby naprawić wszystkie awarie i błędy oraz zmienić wszystko, co jest wymagane, aby Twoja aplikacja była jak najlepsza. Możesz stale dodawać nowe funkcje aplikacji i sprawdzać, czy są potrzebne. Dzięki temu stworzysz w pełni funkcjonalną i skuteczną aplikację.

Role poszczególnych członków zespołu

Teraz zastanówmy się nad rolami rozwoju aplikacji mobilnych zgodnie z wyżej wymienionymi etapami rozwoju. Na etapie odkrywania musisz zaangażować kierownika projektu jako kluczową postać w zarządzaniu całym procesem tworzenia aplikacji. Możesz również zaangażować menedżera produktu, aby zagłębił się w przemyślenia, potrzeby, oczekiwania i motywacje docelowych użytkowników do korzystania z Twojej aplikacji i dokonywania zakupów w aplikacji. Ponadto musisz dodać projektanta UI/UX do procesu burzy mózgów, skompilować koncepcję biznesową i przekształcić wyniki etapu odkrywania w wizualne makiety pierwotnego prototypu aplikacji. Gdy zaczniesz weryfikować pomysł na aplikację, będziesz potrzebować kierownika projektu, kierownika produktu i projektanta UI/UX. Aby pomyślnie ukończyć etap tworzenia strategii UI/UX, musisz zaangażować prawie cały zespół programistów: kierownika projektu/produktu, projektanta UI/UX, programistę iOS/Android i backend developera. Na etapie projektowania i rozwoju główny ładunek trafia do projektanta UI/UX, programistów iOS i Android oraz dewelopera aplikacji mobilnych backendu. Zgłaszają się do kierownika projektu i od czasu do czasu konsultują z kierownikiem produktu. Wreszcie, gdy przejdziesz do etapu testowania i doskonalenia, cały zespół programistów aplikacji ponownie się angażuje.

Strona głównaArtykuł SponsorowanyCo jest potrzebne do stworzenia aplikacji na smartfony?