sobota, 24 lutego, 2024

Co dalej z kładką przy galerii Malta?

Podczas dyskusji dotyczącej planów przestrzennych w okolicach Jeziora Maltańskiego, pojawiły się nowe informacje dotyczące przyszłości istniejącej infrastruktury. Bartosz Guss, zastępca prezydenta miasta, poinformował radnych o dalszych losach kładki dla pieszych znajdującej się w pobliżu rozbieranej Galerii Malta .

Kładka, charakterystyczna ze względu na swój 40-metrowy pylon, została wzniesiona w 2008 roku nad ulicą Baraniaka, tworząc istotne połączenie dla pieszych, łączące galerię handlową ze znajdującym się obok jeziorem. W związku z rozpoczęciem rozbiórki centrum handlowego, obiekt został chwilowo wyłączony z użytku. Właścicielem kładki są zarówno miasto , jak i właściciel galerii, co oznacza konieczność uzyskania zgody urzędu miejskiego na wszelkie działania dotyczące tego elementu infrastruktury.

Podczas omawiania przyszłości tego obszaru, wiceprezydent Guss zapewnił, że kładka pozostanie częścią planów urbanistycznych miasta, co sugeruje jej zachowanie i potencjalną renowację. Do tej pory za utrzymanie kładki odpowiadali właściciele centrum handlowego.

Źródło: Radio Poznan
Strona głównaPoznańCo dalej z kładką przy galerii Malta?